هزینه ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی دندان

لبخندی زیبا و عاری از هر گونه مشکل ،آرزوی هر فردی  است . دندان های زیبا و سالم می تواند سبب ایجاد لبخندی زیبا بر چهره افراد گردند. افرادی که دندان های زیبا و مرتب دارند به طور حتم از اعتماد به نفس بالایی بر خوردارند .

اختلالات بسیاری  می تواند نیاز به ارتودنسی دندان را در فرد افزایش دهد،می توان مواردی را که نیاز به ارتودنسی دندان در فرد را افزایش می دهد ،دردو دسته قرار داد .

گاهی مشکل ایجاد شده دندانی است ،به این معنی که دندان های فرد سبب ایجاد اختلال و نافرمی دندان ها شده است .در این موارد  اختلال به سبب دندان ها ایجاد می شود ، در این موارد فاصله بین دندان ها و شلوغی دندان ها به گونه ای است که دندان ها برای رویش نظم را رعایت نکرده  اند و نافرمی دندان ها را ایجاد کرده است .

مشکلات فکی نیز مورد دیگری است که نیاز به ارتودنسی دندان را می افزاید . به طور مثال گاهی  فک پایین عقب است و با فک بالا همانگی ندارد و می تواند سبب بر هم ریختگی دندان های فرد شود .

برای درمان ارتودنسی متخصص ارتودنسی لازم است تا این دو مبحث را جدا از یکدیگر بداند و در مرحله اول علت نیاز به ارتودنسی را در فرد بررسی کند . در افرادی که ناهمگونی فک نیاز به ارتودنسی را در فرد ایجاد می کند ،اولویت درمان وجود دارد به گونه ای که نیاز است ابتدا فک بیمار درمان شود  و بعد از درمان فک دندان ها مطابق با فک اصلاح شده ،چیده شوند .

بیشتر افراد این سوال رادارند که  به چه دلیلی لازم است تا در مرحله اول فک اصلاح شود ؟ در پاسخ این سوال باید گفت در صورتی که درمان فک به تعویق افتد ،فک حالتی اسکلتی به خود می گیرد و اصلاح آن با استفاده از ارتودنسی امکان پذیر نیست و تنها لازم است برای درمان جراحی فک صورت گیرد . لازم است تا قبل از اقدام به ارتودنسی دندان با متخصص ارتودنسی مشورت کنید . دکتر صدرالدینی متخصص ارتودنسی خوب در تهران در مرحله اول وضعیت بیمار را بررسی می کنند و متناسب با شرایط بهترین روش درمان را به بیمار توصیه می کند

ارتودنسی دندان یکی از روش هایی می باشد که می تواند به داشتن دندانهایی زیبا در فرد کمک کند . درمان با کمک ارتودنسی نیاز به زمان و صرف هزینه دارد . همین عامل سبب می شود که یکی از سوالات رایج افراد در رابطه با ارتودنسی دندان ،هزینه ارتودنسی دندان باشد . بیشتر افراد از دندانپزشک زیبایی خود در رابطه با هزینه ارتودنسی دندان سوال می پرسند .

ارتودنسی-دندان-2

معیار های تاثیر گذار بر هزینه ارتودنسی دندان

  • سن شروع ارتودنسی دندان

سن شروع ارتودنسی دندان ،یکی از مواردی است که می تواند بر میزان هزینه ارتودنسی دندان تاثیر گذار باشد . هر چه  ارتودنسی در سنین ابتدایی انجام شود ،به طور حتم نیاز به هزینه و زمان کمتری برای درمان دارد .

  • میزان اختلالات دندانی و دهانی

بر حسب وجود اختلالات و مشکلات دندانی ،طول دروه درمان ارتودنسی دندان متغیر می باشد ،گاهی مشکلات دندانی  و دهانی فرد ، آنچنان شدید است که در مرحله اول نیاز به چندین ماه زمان برای آماده سازی دهان برای قرار گیری بریس ها می باشد .تمامی عوامل بر میزان هزینه ارتودنسی دندان تاثیر گذارهستند .

  • طول دوره درمان

طول دوره درمان در هرفرد بنا بر اختلالات موجود متغیر است ،به طور حتم با افزایش طول دوره درمان نیاز به مراجعات نزد دندانپزشکی و موارد دیگر افزایش می یابد که می تواند بر میزان هزینه مورد نیاز ارتودنسی دندان تاثیر گذار باشد .

تعداد جلسات مورد نیاز در درمان ارتودنسی یکی دیگر از مواردی است که می تواند  نقش اصلی در برآورد هزینه مورد نیاز برای ارتودنسی داشته باشد

 استفاده از بریس های فلزی ،برای تنظیم شدن نیاز به کنترل و مراجعات منظم دندانپزشک دارد ،در نتیجه امر در هر جلسه علاوه بر پرداخت  ویزیت ممکن است ،براکت ها شکسته شوند و نیاز به اصلاح داشته باشند .

 می توان گفت ،هزینه مشخص و معینی برای ارتودنسی دندان بیان نشده است و هر فرد بنا بر وجود مشکلات دندانی  خود لازم است تا هزینه مشخصی را پرداخت کند .

ارتودنسی دندان در حوزه درمانی دندانپزشکی قرار دارد و لازم است تا برای درمان حتما با متخصص ارتودنسی مشورت کنید ،شما می توانید برای اطلاع کامل از تعرفه ها و طول دوره درمان با دکتر صدرالدینی متخصص ارتودنسی صحبت کنید . برای مشاوره کافی است با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

22841095-22674654

مدت زمان ارتودنسی دندان

برای تعیین طول درمان با استفاده از ارتودنسی دندان عوامل بسیاری تاثیر گذار است ،درجه شدت اختلات در ناحیه فک و دندان ها می تواند در تخمین این مدت زمان تاثیر گذار باشد .

همچنین گاهی دندان ها آنچنان نامرتب و بهم ریخته هستند که تنها با کمک  لب ها می توان آن ها را در دهان جای داد ،  افرا  با این شدت ناهنجاری به نسبت طول دوره درمان ارتودنسی دندان را افزایش دهد .

گاهی برخی از مراجعه کنندگان نیز از عدم هماهنگی فک های بالا و پایین خود شکایت دارند ،در صورتی که فک های بالا و پایین به طور هماهنگ رشد نکنند ، می تواند عاملی در این عدم هماهنگی باشد که به نسبت طول دوره درمان با ارتودنسی دندان را افزایش می دهد .

عادات فرد در رعایت کردن بهداشت دهان و دندان  نیز  در تمام روش های درمانی ارتودنسی دندان ، لمینیت دندان و…  از دیگر موارد موثر در طول دوره درمان با ارتودنسی دندان است . افرادی که به نسبت ،  طبق عادات فردی خود به بهداشت دهان و دندان خود توجه می کنند ،طول دوره درمان با استفاده از ارتودنسی دندان در آن ها  کم تر می باشد .

ارتودنسی-دندان

تاثیر سن افراد بر مدت زمان ارتودنسی دندان

سن یکی از موارد موثر  و تاثیر گذار در طول دوره درمان با کمک ارتودنسی دندان است، بیماران  با وجود این  اختلالات دندانی و فکی لازم است تا در سنین پایین تر اقدام به ارتودنسی دندان کنند ،هر چه سن افراد برای درمان با کمک ارتودنسی دندان پایین تر باشد،به نسبت در زمان کوتاه تری می توان تمام اختلالات فکی و دندانی فرد را برطرف کرد .

دکتر صدرالدینی  متخصص ارتودنسی برای کوتاه کردن طول دوره درمان و البته کاهش هزینه پرداختی بیمار توصیه می کنند که تا جای ممکن  به بهداشت دهان و دندان و برنامه درمانی خود توجه داشته باشید ،رعایت کردن تمام این موارد می تواند  در این زمان تاثیر داشته باشد .

استفاده از کش های لاستیکی و سایر خدمات ارتودنسی دندان  به اصلاح ناهنجاری های فکی و دندانی فرد کمک می کند .

عکس ارتودنسی دندان

تداخلات ارتودنسی دندان  و درمان های زیبایی

ارتودنسی علمی است که در طی آن دندان ها چیده  و مرتب می شوند ،این چیدمان باید متناسب با فک ، دندان ها و متناسب با فرم کلی  صورت انجام شود . سوالی که بسیاری از بیماران از دکتر صدالدینی متخصص ارتودنسی میپرسند این مو.رد است که آیا ،زمانی که فرد از درمان های زیبایی استفاده می کند  با درمان های ارتودنسی مداخله دارد ؟

داشتن دندان های زیبا به طور حتم مستلزم دندان های مرتب می باشد ،بهترین راهکار برای داشتن دندان های مرتب ارتودنسی است .  حتی اگر نیاز به انواع درمان زیبایی داشته باشید در درجه اول لازم است تا دندان های مرتب و منظمی داشته باشید .

تنها معایبی که ارتودنسی دندان دارد ،طول دوره درمان در آن است .

گاهی برخی از افراد برای کاهش طول دوره درمان ارتودنسی دندان را انتخاب نمی کنند و تنها با کمک روش های زیبایی همچون لامینیت ،ونیر و… سعی در زیبایی دندان ها  و اصلاح طرح لبخند  دارد ،در این زمان است که مشکلات آغاز می شود .

به دلیل اینکه دندان ها با کمک درمان زیبایی  درمان می شود باید به این نکته توجه داشت که در.صورتی که دندانی حالت چرخیده دارد و قسمتی از آن بیرون زده باشد ، لازم است تا قسمت بیرون زده  تراش داده شود ،قسمتی که  به سمت داخل تمایل دارد لازم است تا نواحی خالی آن با کمک مواد فرم بگیرند ،تمام این موارد  سبب آسیب می گردد و باعث بیماری های لثه و پوسیدگی دندان می شود .

دکتر صدرالدینی متخصص ارتودنسی توصیه می کنند که کودکان خود را از سنین ابتدایی نزد متخصص ارتودنسی ببرند تا در صورت مشکل چیدمان ،دندان ها  مرتب شوند و در سنین بالاتر اگر نیاز بود از سایر روش های درمان های زیبایی استفاده کنند .درمان های ارتودنسی زمانی مفید واقع می شوند که دندان ها تراش داده نشود .

در پاسخ به این سوال باید گفت :

گاهی فردی بنا بر  طول دوره درمان و هزینه ،ارتودنسی دندان را انجام نمی دهد و با کمک درمان های زیبایی ،دندان های خود را مرتب می کند . به مرور زمان این مواد دچار آسیب می شوند و متاسفانه در بیشتر موارد درمان ارتودنسی در این افراد کار آمد ندارد زیرا دندان ها تراش داده شده اند و یا برداشتن مواد بر روی دندان ها با مشکل مواجه می شود . در حالت کل توصیه می شود قبل از اقدام به درمان های زیبایی به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید تا در صورت نیاز با کمک ارتودنسی دندان نامرتبی دندان ها برطرف شود تا در آینده نیاز به صرف هزینه بیشتر نباشد .

مقالات مرتبط با ارتودنسی

مراقبت های بعد از ارتودنسی دندان

چه اشخاصی نباید ارتودنسی انجام دهند ؟

بهترین زمان ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی دندان

فیلم ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان

برای مشاهده برخی از نمونه کار های دکتر صدرالدینی متخصص ارتودنسی به گالری عکس مراجعه نمایید.

 

برخی از خدمات دکتر صدر الدینی متخصص ارتودنسی و دکتر فرشته فرشچی دندانپزشک زیبایی

ارتودنسی

لمینیت دندان

کامپوزیت ونیر

اصلاح طرح لبخند

راه ارتباطی

شماره های تماس: 22841095-22674654

 منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدر الدینی متخصص ارتودنسی و دکتر فرشته فرشچی دندانپزشک زیبایی

 

پاسخ