ارتودنسی فانکشنال

ارتودنسی فانکشنال

از ارتودنسی فانکشنال به منظور اصلاح دندان های بالا که جلوتر از دندان های پایین قرار گرفته اند استفاده می شود، در این نوع ارتودنسی از پلاک هایی استفاده می شود که ثابت و متحرک هستند . در واقع از ارتودنسی فانکشنال برای اصلاح ناهنجاری های فکی استفاده می نمایند .

ارتودنسی فانکشنال

ارتودنسی فانکشنال

درمان بوسیله ارتودنسی فانکشنال

در برخی از افراد فک بالا جلو امده است و فک پایین عقب تر قرار گرفته است، برای رفع این مشکل ارتودنسی فانکشنال گزینه بسیار مناسبی می باشد، درمان به این صورت می باشد که به منظور اصلاح نحوه قرار گیری دندان ها از پلاک هایی استفاده می شود که این پلاک ها نیرویی در جهت مناسب به دندان ها و فک وارد می کند و به مرور زمان دندان ها و بعضی از استخوان های فک جا به جا می شوند و در محل مناسب خود قرار می گیرند و ظاهر زیبایی در دندان ها و فک ایجاد می شود .

آیا می توان در دوران کودکی ( سن پایین 10 سال) از ارتودنسی فانکشنال استفاده کرد ؟

طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه درمان با ارتودنسی فانکشنال در صورتی که در دوران کودکی و قبل از 10 سالگی شروع شود ممکن است نتایج مطلوبی را نتوان از این ارتودنسی دریافت کرد، به همین علت درمان زود به هنگام ارتودنسی فانکشنال به هیچ عنوان توصیه نمی شود .

مدت طول درمانی ارتودنسی فانکشنال

مدت طول درمانی ارتودنسی فانکشنال به شدت مشکل بستگی دارد اما به طور معمول طول درمانی این نوع از ارتودنسی بین 9 تا 12 ماه می باشد . مدت طول درمانی ارتودنسی فانکشنال بستگی به نظر متخصص ارتودنسی دارد شاید نیاز باشد مدت این دوره درمانی افزایش یابد . ممکن است بعد از ارتودنسی فانکشنال برای دریافت نتایج بهتر فاز دوم درمان به وسیله ارتودنسی ثابت شروع شود . در طول این دوره درمانی متخصص ارتودنسی تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد و برای شما تعداد ساعاتی که در شبانه روز نیاز به استفاده از پلاک های فاکشنال خواهید داشت را شرح می دهد . برای اینکه بتوانید نتایج مطلوبی را از ارتودنسی فانکشنال دریافت نمایید باید تمامی دستورالعمل های متخصص ارتودنسی خود را به خوبی دنبال کنید . دریافت نتایج مطلوب از ارتودنسی فانکشنال مستلزم انتخاب یک متخصص با تجربه در این زمینه می باشد دکتر صدرالدینی متخصص ارتودنسی در زمینه ارتودنسی فانکشنال تجربه بالایی دارند، برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را دریافت نمایید .

برخی از خدمات دکتر صدر الدینی متخصص ارتودنسی و دکتر فرشته فرشچی دندانپزشک زیبایی 

ارتودنسی

لامینیت دندان

کامپوزیت ونیر

اصلاح طرح لبخند

راه ارتباطی

شماره های تماس: 22841095-22674654

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدر الدینی متخصص ارتودنسی و دکتر فرشته فرشچی دندانپزشک زیبایی

پاسخ