ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

برخی از افراد از نامرتبی دندان هایشان بسیار ناراضی می باشند، و لبخند زیبا با دندان های مرتب برای آن ها آرزو شده است، با ارتودنسی دندان می توان این نامرتبی ها را اصلاح کرد و ظاهر زیبایی را در دندان ها ایجاد نمود . انجام ارتودنسی نامرئی در افراد بزرگسالی که نمی خواهند سیم کشی های بروی دندان دیده نشود مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه ارتودنسی نامرئی روی سطح دندان ها را می پوشاند و توسط بیمار گذاشته و برداشته می شود . فشار وارده این دستگاه بروی دندان تمامی نامرتبی ها را اصلاح می کند .

امروزه افرادی که برای ارتودنسی نامرئی به دکتر صدرالدینی متخصص ارتودنسی مراجعه می کنند ،بیشتر افراد خواهان این هستند که ارتودنسی آن ها دیده نشود ،بیشتر بیماران بزرگسال خواهان ارتودنسی نامرئی هستند . در حال حاضر 4 نوع دستگاه وجود دارد که در طی آن سیم های ارتودنسی دیده نمی شود .

در نوع اول براکت ها و سیم ها به گونه ای طراحی می شوند که در طی صحبت دیده نمی شود ،این براکت می توانند از جنس سرامیک  باشد . نوع دیگری نیز وجود دارد که همین خصوصیت را دارد ولی جنسی از پلاستیک دارد هر دو نوع این ارتودنسی ها قابل دید نیستند .

البته دکتر صدرالدینی متخصص ارتودنسی به بیماران خود استفاده از ارتودنسی نامرئی را توصیه نمی کنند ،زیرا استهلاک این نوع از ارتودنسی به نسبت بالا است  ،همچنین طول دوره درمان به نسبت ارتودنسی دندان با کمک براکت های فلزی به میزان یک تا دو ماه افزایش می یابد ،ولی در صورت درخواست بیمار انجام می شود .

نوعی دیگری از ارتودنسی نیز وجود دارد که به صورت طلق های شفاف مورد استفاده می شوند . این نوع از براکت ها امروزه خواهان بسیاری دارد ،این نوع از براکت ها به گونه ای طراحی می شوند که دندان ها را در جهت اصلاح حرکت دهند و قابلیت خارج کردن آن از دهان و تمیز کردن آن توسط خود شخص وجود دارد .

نوع دیگری از براکت ها هستند که از سمت داخل دندان ها جا گذاری می شود ،این نوع کاربرد فراوانی دارد و می تواند نتایج قابل ملاحظه ای داشته باشد .

بهتر است انتخاب نوع براکت را بر عهده متخصص ارتودنسی خود بگذارید ،گاهی ممکن است اختلالات دندانی و فکی به گونه ای باشد که تنها استفاده از براکت های فلزی و ثابت می تواند نتیجه بخش باشد . دکتر صدرالدینی متخصص ارتودنسی در غرب تهران بهترین انتخاب را با توجه به شرایط بیمار می دهند .

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

تکنیک ارتودنسی نامرئی

پس از برنامه درمانی که متخصص ارتودنسی برای بیمار در نظر می گیرد یک قالب از فک بالا و پایین بیمار گرفته می شود و با استفاده از یک نرم افزار 3 بعدی پلاک های شفاف طراحی می شود و سپس با استفاده از یک اسکنر 3 بعدی پلاک های ارتودنسی نامرئی ساخته می شود .

مزایای ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی مزیت های فروانی دارد، نامرئی بودن این ارتودنسی از مهمترین مزایای این روش می باشد، بسیاری از افراد بدلیل سیم کشی های ارتودنسی خواهان انجام ارتودنسی نبودن اما امروزه با استفاده از این روش ارتودنسی دیگر بدون سیم کشی می توان به اصلاح نافرمی های دندان پرداخت.

با استفاده از ارتودنسی نامرئی می توان بسیاری از مشکلات مانند شلوغی دندان ها، فاصله مابین دندان ها و نامنظمی دندان ها را برطرف کرد . در زیر به برخی دیگر از مزایای ارتودنسی نامرئی اشاره شده است:

تاثیر گذاری کمتر بروی فعالیت های روزانه

استفاده از نخ دندان بدون مشکل خاصی

مسواک زدن در حالت نرمال ( در سایر روش های ارتودنسی مسواک زدن کمی با مشکل روبرو بود اما در این روش هیچ گونه مشکلی برای مسواک زدن وجود ندارد .)

ارتودنسی دندان در حوزه درمانی دندانپزشکی قرار دارد و لازم است تا برای درمان حتما با متخصص ارتودنسی مشورت کنید ،شما می توانید برای اطلاع کامل از تعرفه ها و طول دوره درمان با دکتر صدرالدینی متخصص ارتودنسی صحبت کنید . برای مشاوره کافی است با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

22841095-22674654

معایب ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی همان طور که گفته شده مزایای فراوانی دارد، اما با این حال این ارتودنسی دارای معایبی می باشد که در زیر به آن ها اشاره شده است :

ارتودنسی نامرئی متحرک می باشد بنابرین نیاز به همکاری بیمار دارد، در این ارتودنسی احتمال گم شدن پلاک وجود دارد در نتیجه ارتودنسی نامرئی نیاز به مراقبت بیشتری دارد .

با انجام ارتودنسی نامرئی برخی از ناهنجاری های دندانی فکی شدید و استخوانی قابل اصلاح نمی باشد، بنابرین انجام این ارتودنسی در رفع این ناهنجاری ها موثر واقع نمی شود .

از معایب ارتودنسی نامرئی می توان به هزینه بالای این روش اشاره کرد، ارتودنسی نامرئی نسبت به سایر ارتودنسی ها هزینه بالاتری دارد .

برخی از خدمات دکتر صدر الدینی متخصص ارتودنسی

ارتودنسی

لمینیت دندان

کامپوزیت ونیر

راه ارتباطی

شماره های تماس: 22841095-22674654

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدر الدینی متخصص ارتودنسی

 

پاسخ