مراحل ارتودنسی

مراحل ارتودنسی

با در نظر گرفتن خواسته بیمار مراحل ارتودنسی را می توان به دو دسته زیر تقسیم بندی کرد :

  • مراحل ارتودنسی به منظور زیبایی
  • مراحل ارتودنسی برای اصلاح و درمان ناهنجاری فک  و دندان ها

ارتودنسی

مراحل ارتودنسی به منظور زیبایی

برخی از مراجعین دکتر صدر الدینی متخصص ارتودنسی دندان های نامرتبی دارند و جهت زیبایی و اصلاح این نامرتبی ها خواستار انجام ارتودنسی هستند . در اولین جلسه به طور معمول مشکلات دندانها توسط متخصص ارتودنسی مورد معاینه و بررسی قرار می گیرد .

قبل از قرار دادن براکت های ارتودنسی رادیوگرافی از تک تک دندان های شما به منظور شناسایی هر گونه مشکل صورت می گیرد . بعد از اطمینان از سلامتی دندان ها در صورت نیاز به جرم گیری و پرکردن پوسیدگی های دندان اقدامات لازم صورت می گیرد .

پس از رفع تمامی مشکلات، جرم گیری و پر کردن دندان ها قالب گیری های لازم از دندان ها و فک بالا و پایین گرفته می شود .

نصب براکت ها بر روی دندان ها

در ابتدا برای نصب براکت ها، دندان ها پالیش و خشک می شوند، برای آماده سازی شرایط نصب براکت ها بروی سطح دندان ها اسید مخصوصی قرار داده می شود .

در صورتی که برای فیکس کردن و چسباندن براکت های آماده سازی شده از نور پلاسما استفاده شود، این نور بروی براکت ها با شدت بالایی تابانده می شود و براکت ها بروی دندان فیکس می شود .

بعد از چسباندن براکت ها سیم قوسی از براکت ها گذرانده می شود و از کش های کوچکی استفاده می شود . ممکن است در این مراحل بیمار دردی را احساس نماید و این درد در روز های اولیه کمی احساس شود به تدریج از این درد کاسته می شود .

تنظیم براکت های ارتودنسی

 

بعد از گذشت چندین ماه باید توسط متخصص ارتودنسی خود ویزیت شوید تا روند درمان و بهبودی شما مورد بررسی قرار گیرد در صورتی که براکت ها نیاز به تنظیم داشته باشند این کار صورت می گیرد، در این ویزت در صورت نیاز کش وسیم براکت ها تعویض می شود .

مراحل ارتودنسی برای اصلاح و درمان نا هنجاری فک و دندان ها

برخی از افراد با مشکلات فکی مواجه هستند،  در صورتی که بتوان این مشکل را با ارتودنسی برطرف کرد دیگر نیازی به جراحی فک نمی باشد .

برخی از خدمات دکتر صدر الدینی متخصص ارتودنسی و دکتر فرشته فرشچی دندانپزشک زیبایی

ارتودنسی

لمینیت دندان

کامپوزیت ونیر

اصلاح طرح لبخند

راه ارتباطی

شماره های تماس: 22841095-22674654

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدرالدینی متخصص ارتودنسی و دکتر فرشته فرشچی دندانپزشک زیبایی

 

پاسخ