تفاوت جرم گیری با بلیچینگ

تفاوت جرم گیری با بلیچینگ

تفاوت بلیچینگ با جرم گیری در چیست ؟

سوال ذکر شده در قسمت فوق یکی از سوالات متداولی می باشد که در رابطه با سفید کردن دندان ها از دکتر فرشته فرشچی دندانپزشک زیبایی پرسیده می شود، در این مقاله به طور مختصر دکتر فرشته فرشچی به این سوال پاسخ می دهد تا افرادی که خواهان انجام هر یک از این روش ها می باشند، اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورند .

بلیچینگ ( سفید کردن دندان ) و جرم گیری دندان هر دو باعث روشن شدن دندان می باشد ، اما نحوه انجام این دو روش و مقدار این سفید شدن متفاوت می باشد .

جرم گیری

در هنگام جرم گیری ، جرم ها و رنگدانه های خارجی از روی دندان ها برداشته می شود در افرادی که سیگاری می باشند یا نوشیدنی های رنگی مانند قهوه و چای زیاد مصرف می کنند بعد از جرم گیری تفاوت چشم گیری در رنگ دندان ها مشاهده می شود در واقع جرم گیری تاثیری در رنگ خود دندان ها نداشته و تنها جرم ها و رنگدانه های خارجی دندان ها را بر می دارد و رنگ طبیعی دندان ها را نمایان می کند .

بلیچینگ

بلیچینگ یکی از روش های سفید کردن دندان ها می باشد که به دو روش بلیچینگ در منزل و مطب انجام می گیرد و در هر دو روش بدون اینکه تراشی در دندان ها داده شود ماده مخصوصی به منظور سفید کردن دندان ها بروی دندان ها گذاشته می شود ، برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله بلیچینگ مراجعه نمایید .

آیا قبل از انجام بلیچینگ نیازی به جرم گیری است ؟

در درجه اول در صورتی که دندان ها دارای جرم هستند، جرم گیری به منظور سلامت لثه و بافت های نگه دارنده دندان لازم است از طرفی چون با جرم گیری جرم ها و رنگدانه های موجود در سطح دندان از بین می روند لذا قبل از انجام بلیچینگ جرم گیری و پالیش کردن دندان ها صورت گیرد .

دلیل حساسیت دندان ها بعد از جرم گیری چیست ؟

از آنجایی که حضور جرم بروی دندان ها به مرور باعث تحلیل لثه و باز شدن بافت های پوشاننده ریشه دندان یا سمان به محیط دندان می شوند لذا بعد از جرم گیری سمان دندان در معرض محیط دهان قرار گرفته و باعث حساسیت دندان ها به آب سرد و گرم می شود اما چون تا قبل از انجام جرم گیری جرم روی سطح دندان ها و سمان را گرفته بود و ضخامت قابل توجهی داشته قبل از انجام جرم گیری این حساسیت وجود نداشته به این دلیل است که این تصور غلط برای عموم افراد وجود دارد که جرم گیری باعث حساسیت دندان می شود .

برخی از خدمات دکتر صدر الدینی متخصص ارتودنسی و دکتر فرشته فرشچی دندانپزشک زیبایی

ارتودنسی

لمینیت دندان

کامپوزیت ونیر

اصلاح طرح لبخند

راه ارتباطی

شماره های تماس: 22841095-22674654

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدرالدینی متخصص ارتودنسی و دکتر فرشته فرشچی دندانپزشک زیبایی

پاسخ

ده + 16 =